CO TO JEST HACKINTOSH? Czy to legalne?
HMac to tradycyjny komputer PC z zainstalowanym systemem operacyjnym Mac OS X. System ten stworzony został przez firmę Apple wyłącznie z myślą o komputerach Macintosh tej firmy takich jak iMac, Mac Pro, MacBook Air, Macbok Pro, iMac Pro itd. Komputery Apple Macintosh wyróżniają się głównie systemem operacyjnym zwanym Mac OS X, cieszącym się stabilnością działania, bezawaryjnością i perfekcyjnością, o które to cechy dbał Steve Jobs. Jest to system przeznaczony dla profesjonalistów.     
Dzięki staraniom grupy zapaleńców, w tym developerów i programistów, którzy uważają, że oprogramowanie powinno być otwarte a nie przypisane tylko do konkretnego sprzętu - możliwe jest zainstalowanie tego systemu także na komputerach PC z odpowiednio dobranymi podzespołami. Dzięki temu każdy może skorzystać z dobrodziejstw Mac OS X.

Tak powstały nasze komputery HMac - stacje robocze kompatybilne z systemem Mac OS X. Dobieramy oraz modyfikujemy zestawy tak, aby w pełni funkcjonowały jak oryginalny komputer Mac a nawet szybciej i efektywniej od niego. Sprowadzamy kompatybilne części, modyfikujemy BIOS oraz zapewniamy natywną kartę BT/WiFi, tak aby wszystkie funkcje Mac OS takie jak iMessage, iCloud, App Store, AirDrop, Hangout i inne były dostępne. Komputer HMac bywa często mocniejszy i potężniejszy niż Mac i to za dużo mniejszą cenę!

Dodatkowo w przeciwieństwie do obecnych modeli Macintosh, których architektura jest zamknięta, w Hackintosh'ach zyskujemy pełną i praktycznie nieograniczoną możliwość rozbudowy - możemy dodać i zmienić pamięć RAM, szybkie dyski SSD m2, kartę graficzną a nawet procesor! Jest to rozwiązanie bardziej elastyczne i szyte na miarę dla profesjonalnych zastosowań.

ofercie naszego sklepu można znaleźć komputery kompatybilne z systemem Mac OS X. W zależności od potrzeb dysponujemy paletą zestawów; od małych HMac Mini bez dedykowanej karty graficznej - odpowiedniki Mac Mini, poprzez średniej wielkości kompaktowe zestawy HMac CUBE z dedykowaną kartą graficzną, aż po w pełni profesjonalne cieszące się potężną mocą obliczeniową, audiowizualne stacje robocze i graficzne HMac Pro oraz HMac Pro Ultra dysponujące najnowszymi procesorami Intel i7 i i9 posiadającymi od 6 do 18 rdzeni (36 wątków)! Wraz z zastosowaniem najnowszych mocnych kart graficznych AMD Radeon lub NVIDIA sprzęt ten zamienia się w prawdziwą bestię obliczeniową, która znajdzie zastosowanie w studiach filmowych, graficznych, dźwiękowych, montażowych, developerskich, animacji 3D, game-dev’owych, a dzięki możliwości wyboru systemu pomiędzy Mac OS a Windows także dla fanów gier!

Po zakupie takiego komputera przeprowadzamy w gratisie instalację systemu Mac OS X 10.13 High Sierra lub 10.14 Mojave a w niedalekiej przyszłości 10.15 Catalina. Nie zarabiamy na instalacji, jedynie na odpowiednio dobranych i złożonych podzespołach zestawu HMac, czyli Hackintosha właśnie. Przez rok od zakupu pomagamy w dalszych aktualizacjach i instalacjach kolejnych wersji systemów w ramach rękojmi.

CZY TO JEST LEGALNE?

Instalowanie Mac OS w Polsce jest legalne. Zgodnie z Art. 74 ust. 4, autorskie prawa majątkowe obejmują prawo do „trwałego lub czasowego zwielokrotnienia programu komputerowego w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie; w zakresie, w którym dla wprowadzenia, wyświetlania, stosowania, przekazywania i przechowywania programu komputerowego niezbędne jest jego zwielokrotnienie”. Ponadto, zgodnie z Art. 75 ust. 2 „nie wymaga zezwolenia uprawnionego […] obserwowanie, badanie i testowanie funkcjonowania programu komputerowego w celu poznania jego idei i zasad przez osobę uprawnioną na podstawie umowy do korzystania z egzemplarza programu komputerowego, jeżeli będąc do tych czynności upoważniona dokonuje tego w trakcie wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania lub przechowywania programu komputerowego”. Innymi słowy, jeśli posiadamy oryginalną (legalną) kopię macOS możemy zainstalować ją na czym chcemy i kiedy chcemy, niezależnie od treści licencji z USA (która tam prawnie obowiązuje i pokrywa się z ich prawem - w Polsce nie). My posiadamy legalne kopie systemu pobrane z Apple Mac Store na oryginalnych komputerach Mac. Nie czerpiemy też zysku z instalacji Mac OS - pomagamy w instalacji niepodpłatnie, zarabiamy na częściach składanego zestawu.

Related products

Comments (0)

No comments at this moment